System Division Filtreler

Kartuş Filtreleri, Yakıt Gaz Filtreleri, Gazlı Eziciler & Filtre Ayırıcıları

1907 yılında kurulan TGT-Tormene Gaz Teknolojisi, yüz yılı aşkın süredir endüstriyel, sivil ve elektrik üretim uygulamaları için Doğal Gaz Arıtma Cihazlarının tasarım ve üretimine ayrılmış, Yüksek derecede özelleştirme ve son derece yüksek standartta kalite ve hizmet. Günümüzde, kapsamlı imalat desteğinin mevcut olduğu Piacenza'da bulunan Tecnoforge Sistemler Bölümü, etkileyici yeni bir tesiste TGT üretim kapasitesini artırdı. 2010 yılında TGT Bölümü, adı Valvitalia Systems Division olarak değiştirdi.Valvitalia Systems Division activities includes:

Dikey ve yatay konfigürasyona sahip filtrelerin geliştirilmesi, tasarımı, imalatı ve tedariki; Tasarım kodları:

 • ASME Sec. VIII Div. 1 and 2;
 • BS;
 • AD Mehrblatt;
 • U Stamped;
 • PED;
 • Others upon request.

Kartuş Filtreleri

Uygulamalar

Kartuş filtreleri, Kimyasal Tesislerdeki Doğalgazdan, Boru Hattı İstasyonlarında, İndirgeme ve Ölçüm istasyonlarında, Rafinerilerde ve diğer işleme uygulamalarında kir, pas boru hattı ölçeği gibi katı partikül kirleticilerini gidermek için tasarlanmıştır. Kartuş Filtreleri, Gaz akışından istenmeyen parçacıkları etkili bir şekilde temizleyerek sayaçları, regülatörleri, valfleri ve diğer ilgili ekipmanları devreye sokar.

Çalışma Prensibi

Kartuş filtreleri katı kontaminantları nispeten basınç düşürerek uzaklaştırarak yüksek verimlilik standartlarını garanti eder. Girişe geçtikten sonra, daha büyük ve ağır partiküller giriş haznesinin tabanına otururlar. Ve daha sonra gaz, daha ince parçacıkları tutan ve tutan filtre elemanları arasından geçerek teknenin üst kısmına temizlenir. Filtre elemanlarına erişim, temizleme veya değiştirme için "çabuk açılan" bir sonlandırma takılabilir.

Filtreleme Kartuşu

Valvitalia Systems Division, performans güvenilirliği ve tutarlılığı sağlamak için mühendislik, tasarım ve üretilmiş çeşitli medyalar sağlayabilir. Bu, çok çeşitli filtrasyon uygulamalarında çarpıcı işletme verimliliği sağlamak için gereklidir. Valvitalia Systems Division'ın deneyimli Satış ve Uygulama Mühendileri, belirli filtreleme probleminizi çözmek için doğru öğeyi seçmenize yardımcı olabilir.

Verimlilik

Bu tür filtrenin verimliliği partikül büyüklüğü ve dağılımı, parçacık yüklemesi, eleman yüz hız ve basınç düşüşünün tipik bir fonksiyonudur. Tipik bir performans verimi, 3 mikron ve daha büyük partiküller için% 100 ve 0,5-3 mikron arasındaki partiküller için% 99'dur. Soldaki tipik bir performans diyagramı gösteriliyor.

Cross section Cartridges Filter

Cross section Cartridges Filter

Knock-Out Drum

KO-V01

KO-C01

Vane Mist Extractor

VM-V01

VM-D01

Cross section KO-Drum

Çalışma Prensibi

Çıkarıcı, bir dizi orta kanca ile tamamlanmış bir dizi paralel plaka tarafından oluşturulan bir kanat paketinden oluşur. Kanatlardan akan gaz, birkaç kez yön değiştirmeye zorlanır ve daha ağır sıvı damlacıkları ıslanan duvarlara çarpar. Küçük parçacıklar ajitasyon ve yüzey teması ile birleştirilir. Toplanan sıvı, daha sonra, kartere uygulanan gaz akışına dik olarak boşaltılır.

Verimlilik

Bu tür filtrenin verimliliği partikül büyüklüğü ve dağılımı, parçacık yüklemesi, eleman yüz hız ve basınç düşüşünün tipik bir fonksiyonudur. Kanatlı sis detektörü, 8 mikrondan daha büyük sıvı damlacıkları çıkarabilir.

Multicyclone Filtreler

Modeller - Üretim Aralığı

Tek aşamalı - Tek siklon Modu. CYC-S

Tek aşamalı - Çoklu siklon Mod. CYC-M

Çift kademeli - Tek siklon Modu. CYC-S-D

Çift aşamalı - Çoklu siklonlarMod. CYC-M-D

Uygulamalar

Cyclone ayırıcı, doğal gaz ve kimya proses endüstrisinde geniş bir uygulama yelpazesinde kullanılır:

 • RMS İstasyonların ölçülmesi ve azaltılması: sıvı
 • hidrokarbonların, suyun ve kumun uzaklaştırılması
 • Doğalgaz alanı uygulaması
 • Gaz ve yakıt nakil hatları
 • Metre Kurulumları
 • Gaz kompresörleri

Verimlilik

Bu tür filtrenin verimliliği partikül büyüklüğü ve dağılımı, parçacık yüklemesi, eleman yüz hız ve basınç düşüşünün tipik bir fonksiyonudur. Tipik bir performans verimi, 5 mikron ve daha büyük katı parçacıklar için% 100 ve çift aşamalı yapılandırmada (siklon ve kartuş), 3 mikron ve daha büyük katı parçacıklar için% 100'dür. Ek olarak, ayırıcı, milyon metreküp başına 10 litreden daha düşük bir sıvı gaz temin eder.

Details of Internals

Details of Internals

Çalışma Prensibi

Siklon filtre separatörünün çalışma prensibi, katı ve sıvı parçaları ayıran santrifüj kuvvetlerinin etkisine dayanmaktadır. Siklona giren gaz, partikülleri, siklon duvarlara karşı kuvvetlendirerek sıvı damlacıklarını ve katı partikülleri tüpün dış çevresine doğru hareket ettirir ve daha sonra tankın tabanındaki toplama odasına bırakır. Temizlenmiş gaz, en ince katı parçacıkların giderilmesi için sonunda ikinci aşamalı kartuş kuru ayırıcıya kadar kabın tepesine çıkar. Siklon filtre separatörü, işlemin verimliliğini arttırmak için tek bir siklon işlemi ile veya çoklu siklon eylemi ile tasarlanabilir.

Cross section Multicyclones Filter

Cross section Multicyclones Filter

Çift Kademeli Filtreler

Üretim Aralığı

Dikey Tip Modu. ABS-V

Yatay Tip Mod. ABS-H

Uygulamalar

Mutlak filtre ayırıcı, doğal gaz ve kimyasal proses endüstrilerinde çeşitli uygulamalarda kullanılan çok kademeli bir ayırıcıdır:

 • Ölçme ve azaltma İstasyonları: sıvı hidrokarbonların, su, kum ve boru ölçeğinin çıkarılması.
 • Katıların ve sıvıların enjeksiyonunu veya geri çekilmesini önlemek için gaz depolama alanlarının önünde.
 • Gaz akışına katılan katı ve sıvıların aşınmasını önlemek için kompresörün emme tarafında.
 • Proses ekipmanının kirlenmesini ve katalizör yataklarının zehirlenmesini önlemek için bir gaz işleme tesislerinde katı ve serbest sıvıların uzaklaştırılması.
 • Çözümleri geri kazanmak ve çözelti kayıplarını azaltmak için amin, glikol, potasyum, karbonat sülfinol ve emici yağ kontaktörlerinin akış aşağısı.

Çalışma Prensibi

Mutlak filtre separatörü, dikey veya yatay bir yapıda kurulacak şekilde tasarlanmıştır; filtre elemanlarına erişmek için "hızlı açılma" bir sonlandırma takılabilir. Gaz, tekneye girer ve filtrenin altına 10 mikron ve daha büyük parçacıklara santrifüj hareketi sağlayan bir labirent boru ile karşılaşır. Büyük kahverengi hareketi gösteren daha küçük parçacıklar birbirleriyle çarpışarak tek damlacık birleşiyorlar. Katıların ani bir şekilde çarpışması, daha sonra, sıvı tarafından karter içine süpürülmüş agregalar üretir. Askıda kalmış parçacıklar filtre koalesans unsurlarıyla karşılaşırlar ve sonra çarpışırlar ve liflere veya diğer damlacıklara yapışırlar ve kaynaşırlar. Bu topaklaştırılmış sıvı daha sonra ortamın ikinci aşamalı ayırma için gazın sürüklenmesiyle zorlanır. Kanatlı buğu ayırıcı olan ikinci kademe bölümü, sıvı fazın görünür yoğunluğunda bir artış meydana getirmek üzere buharın yönünü değiştirerek, tüm sıvı damlaları kovalara boşaltacak kancalara yakalar.

Filtreleme Kartuşu

Filtreleme elemanları, güvenilirlik ve performans tutarlılığı sağlamak için çeşitli ortamlarda tasarlanmış ve üretilmiştir. Bu, çok çeşitli filtrasyon uygulamalarında çarpıcı işletme verimliliği sağlamak için gereklidir. Valvitalia Systems Division'ın deneyimli Satış ve Uygulama Mühendileri, belirli filtreleme probleminizi çözmek için doğru öğeyi seçmenize yardımcı olabilir.

Verimlilik

Bu tür filtrenin verimliliği partikül büyüklüğü ve dağılımı, parçacık yüklemesi, eleman yüz hız ve basınç düşüşünün tipik bir fonksiyonudur. Tipik bir performans verimi, 3 mikron ve daha büyük katı partiküller için% 100 ve 3 mikron ve daha büyük sıvı partiküller için% 0.5-3 mikron ve% 100 arasındaki partiküller için% 99'dur.